En Hızlı WordPress Temaları (SEO Uyumlu)

WordPress sitenizde kullandığınız tema doğrudan site performansını etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Tema, kötü kodlama yapısından veya aşırı grafik kullanımından dolayı sitenizi yavaşlatabilir.

Bu da başta kullanıcı deneyimi olmak üzere arama motoru optimizasyonunu da olumsuz şekilde etkilemektedir.

İyi bir wordpress teması sade, basit ve temiz kodlanmış olmalıdır. Böyle bir tema kullanmak sitenizin hızlı çalışması için oldukça önemlidir.

Ayrıca sitenizin maksimum performansı sağlayabilmesi için hızlı bir hosting üzerinde çalışması gerekir. Bunun için en hızlı hosting firmalarını tercih edebilirsiniz.

SEO uyumlu WordPress temaları

Sizin için en hızlı WordPress temalarını araştırdık ve bu temaları pagespeed insights aracını kullanarak oluşturduğumuz deneme sitesi üzerinde test ettik.

Pagespeed insights google tarafından geliştirilen en iyi web site performans testi araçlarındandır.

Bu testleri yaparken cache benzeri herhangi bir site optimizasyon tekniği kullanmadık. Testleri tema kurulumu ile birlikte gelen basit şablon üzerinden gerçekleştirdik.

Elementor

En hızlı wordpress temaları
En hızlı wordpress temaları – Elementor

Elementor sürükle bırak ile istediğiniz gibi web sitesi oluşturabileceğiniz en iyi ve en hızlı popüler wordpress sayfa oluşturucularından biridir.

Birçok hazır şablonları bulunur ve sitenizi özelleştirebileceğiniz birçok seçenek sunar.

Ücretsiz sürümü kısıtlı olsa da kullanabileceğiniz birçok şablon ve özelliği bulunur. Ancak daha fazla özellik ve daha iyi tasarımlar için PRO sürümü satın almanızı tavsiye ederiz.

Elementor’u inceleyin

Astra

SEO uyumlu hızlı wordpress temaları
Hızlı wordpress temaları – Astra

Astra en popüler WordPress temalarından biridir ve gecikmelere neden olan jQuery bağımlılıklarını ortadan kaldırarak performansı optimize etmiştir.

Bu tema ayrıca gerçek zamanlı bir özelleştirici sunar ve web sitenizi oldukça kolay bir şekilde tasarlamanıza olanak sağlar.

Elementor gibi kısıtlı özelliklere sahip ücretsiz sürümü ve PRO sürümü bulunmaktadır.

Astra’yı inceleyin

Blocksy

Blocksy wordpress teması

Blocksy, ihtiyacınız olan bütün temel özelliklere sahip blok tabanlı bir wordpress temasıdır. Ayrıca oldukça hafif ve zengin özellikleri bulunur.

Ayrıca en iyi performansı sunmak için react, webpack ve babel gibi en son teknolojileri kullanırlar.

İster bir e-ticaret sitesi oluşturun, isterseniz de basit bir blog sitesi. Blocksy ile istediğiniz türde hızlı bir web sitesi oluşturmanız mümkün.

Blocksy inceleyin

GeneratePress

GeneratePress

GeneratePress, düşük kodlu, hafif ve özelleştirmesi oldukça kolay çok amaçlı en hızlı wordpress temalarından biridir. %100 SEO dostudur ve oldukça popülerdir.

Özellikle bir blog sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız GeneratePress’i şiddetle öneririz.

Tabi GeneratePress ile blog dışında e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi gibi her çeşit site oluşturabilirsiniz.

PRO sürümü birçok özellik ve destek içerir ayrıca son derece kullanışlı ücretsiz sürümü de bulunmaktadır. GeneratePress’i saniyeler içerisinde kurup deneyebilirsiniz.

GeneratePress’i inceleyin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *