En iyi Ücretsiz WordPress Cache Eklentileri

Bir web sitesinin hızlı çalışmasını sağlayan en önemli faktör hosting firmasıdır ve hızlı bir siteye sahip olmak hem kullanıcı deneyimi hem de arama motoru optimizasyonu (seo) için oldukça önemlidir.

Web sitenizi hızlandırmak için yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemlerden en çok bilineni cache eklentisi kullanmaktır.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok wordpress cache eklentisi var ancak bazı eklentiler ek özelliklerin bulunduğu premium bir seçenek de sunmaktadır.

LiteSpeed Cache

En iyi wordpress eklentileri – LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache, beş yıldızlı ve oldukça popüler bir wordpress cache eklentisidir. JavaScript ve CSS dosyalarınızı küçültebilir, birleştirebilir, görselleri otomatik olarak optimize edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

Ancak LiteSpeed Cache’i diğer cache eklentilerinden ayıran şey sunucu düzeyinde de önbellek olmasıdır. Bu nedenle yerleşik sayfa önbellek özellikleri için LiteSpeed web sunucusu destekleyen bir hosting firması tercih etmeniz gerekir.

En hızlı hosting firmaları LiteSpeed web sunucusuna sahip hosting hizmet sağlamaktadır. Eğer şuanda çalıştığınız hosting firmasının LiteSpeed desteği yoksa web sitenizi tavsiye ettiğimiz en hızlı hosting firmalarından birine transfer edebilirsiniz.

 • İndirmeler: 3+ milyon
 • İncelemeler: 1,900+
 • Puanı: 4.8

LiteSpeed Cache WordPress

WP Fastest Cache

En iyi WordPress cache eklentisi – WP fastest cache

WP Fastest Cache kurulumu en kolay ve en hızlı wordpress cache eklentilerinden birisidir. Ayrıca CDN, görsel ve veritabanı optimizasyonu gibi özelliklere sahip premium seçeneği vardır.

Bu cache eklentisi diğer ücretsiz cache eklentilerinin aksine yalnızca HTML ve CSS dosyalarını küçültmekle kalmaz aynı zamanda kodunuzu daha temiz ve yalın bir hale getirmek için birleştirir.

 • İndirmeler: 1+ milyon
 • İncelemeler: 3,700+
 • Puanı: 4.9

WP Fastest Cache WordPress

WP Total Cache

WP total cache – En iyi ücretsiz cache eklentileri

WP Total Cache WordPress’in en popüler ve en çok tavsiye edilen cache eklentilerinden birisidir.

Bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birisi hem paylaşılan web hosting hem de özel sunucu dahil olmak üzere birçok barındırma planıyla uyumlu olmasıdır.

WP Total Cache ile HTML, CSS ve JavaScript dosyalarının yanı sıra RSS dahil olmak üzere sayfaları ve gönderileri küçültebilirsiniz.

Ayrıca CSS ve JavaScript’i erteleyebilir, oluşturmayı engelleyen JavaScript kaynaklarını ortadan kaldırabilir ve otomatik olarak veritabanı temizlemelerini çalıştırabilirsiniz.

 • İndirmeler: 1+ milyon
 • İncelemeler: 4,900+
 • Puanı: 4.4

WP Total Cache WordPress

WP Super Cache

WP Super Cache – Ayarlar

WP Super Cache Automattic tarafından geliştirilen ücretsiz en iyi cache eklentilerindendir.

Bu eklentiyi öne çıkaran en önemli özelliği üç önbelleğe alma modudur. Uzman modu en hızlı olan moddur ancak .htaccess dosyasını değiştirmenizi gerektirir.

Önbelleğe alma üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olmak isteyenler için harika olsa da özellikle .htaccess dosyasında herhangi bir hata yapmak web sitesini çökertebileceğinden herkes için uygun değildir.

Bu eklentiyi daha çok geliştiricilere ve teknik deneyime sahip diğer kullanıcılar için önerebiliriz.

 • İndirmeler: 2+ milyon
 • İncelemeler: 1,200+
 • Puanı: 4.3

WP Super Cache WordPress

WP Optimize

WP Optimize cache

WP Optimize başlangıçta veritabanını temizlemek ve optimize etmek için tasarlanmıştı.

Ancak başlangıçtan bu yana cache dahil olmak üzere her şeyi kapsayan bir WordPress performans eklentisi haline geldi ve cache işlemi için kullanabileceğiniz en iyi wordpress eklentilerindendir.

WP Optimize bir cache eklentisinden fazlasıdır. WordPress sitenizdeki resimleri sıkıştırabilir ve veritabanınızı optimize edebilirsiniz.

 • İndirmeler: 1+ milyon
 • İncelemeler: 1,800+
 • Puanı: 4.8

WP Optimize WordPress

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *